A Ducati ugye kilenc új modellt ígért az idei EICMA-ra, amiből már ez-az kiderült. Tudjuk például, hogy milyen lesz a Monster 1200 R, a kiszivárgott, hogy a 899 Panigalét leváltja a 959 Panigale, biztosak lehetünk a Hypermotard 739-ben, jön két új Scrambler - az egyik vélhetően 400 köbcentivel - de lesz Diavel update, illetve futottak pletykák Multistrada speciális kivitelekről is.
Egy új videót dobott fel a netre a Kawasaki a 2016-os modellévre felfrissített H2-es Ninjáról. Igazán komoly változásokra ugyan nem kell számítani az eddigiekhez képest, de ez valahol érthető is. Vajon mit tudnának még javítani egy brutális erejű, kompresszoros sportgépen?
Négy jelenlegi modelljét is gatyába rázza a következő évre a Honda. A japánok az NC750X-et, a CB500X-et, a VFR1200X Crosstourert és a VFR800X Crossrunnert faragják át egy kicsit 2016-ra.
A KTM-nél egy ideje már egyáltalán nem titkolják: 2017-ben visszatérnek a MotoGP-be. Az előkészületek javában folynak, a mérnökök dolgoznak a versenygépen, a projekt vezetői pedig azon, hogy a lehető legjobb szakembereket és versenyzőket csábítsák el a csapathoz. Most éppen a finn Mika Kalliót nyerték meg tesztpilótának.
Az oldaltámasszal kapcsolatos problémák miatt hív vissza 869 darab Multistradát a Ducati észak-amerikai részlege. Az akció ezúttal a 2014. december elseje és 2015. június 11-e között gyártott 1200-akat és 1200 S-eket érinti.
Megérkeztek az első képek a Moto Guzzi új Baggeréről, amit novemberben, az EICMA-n fognak bemutatni. Ezek már csak levezető tesztkörök lehettek, hiszen csak pár hét van hátra a hivatalos bemutatóig. Az típus előzményét, az MGX-21 tanulmányt egy éve mutatták be, és akkora lelkesedést váltott ki a dobozos-fejidomos 1400 California, hogy a Guzzi vezetői a sorozatgyártás mellett döntöttek.
Úgy tűnik, a Honda egy teljesen új V4-es 1000-es superbike bevezetésére készül, hogy ismét versenyben legyen a konkurensekkel, amik már eggyel a Fireblade szintje felett járnak. A Honda vezérigazgatója az RC213V-S bemutatóján elmondta, ha jól fogy a méregdrága GP replika, akkor elgondolkoznak a CBR1000RR és a RCV-S közé ékelődő olcsóbb változaton.
Ahogy közeleg a Tokyo Motor Show, úgy pörögnek fel a pletykák egyenesen a piros zónáig. Az ilyen szóbeszédeknek a leszabályzás körüli fordulat nagyon veszélyes, mert lelkesedés közben igen nehéz megkülönböztetni a tényt a találgatástól. Most, hogy ezzel tisztában vagyunk, vessünk egy pillantást az új Hayabusaként emlegetett motorra.
Elefántok kényszerítettek megállásra, majd menekülésre egy robogóst Thaiföldön. A férfi kényelmes tempóban motorozott az ország egyik legnagyobb nemzeti parkjának területén, amikor rárontottak. Ha hinni lehet a forrásoknak, mindezt egy út szélére húzódott autó kamerája rögzítette.
Egy thai motoros lap, a motorival.com hozta le az első kémfotót a Kawasaki Z125-ről. A kis lökettérfogatú motort első körben az ázsiai piacon fogják forgalmazni, információink szerint még nem született döntés az európai bevezetésről.
A Mission Motors idén beszüntette a működését. Elektromos motorkerékpárok fejlesztésében utaztak, rendkívül komoly mérnökgárdával, és a folyamatos tőkehiány ellenére igen ígéretes volt a cég. Csak aztán jött a telefonjairól ismert IT-óriás, és minden bedőlt. De miért is?
Csak hasítunk a semmibe, eggyé válva a géppel, teljes nyugalomban. Szinte tökéletes a pillanat, de a szélzaj mindent elront, már-már fülsüketítő, ahogy visít a sisakon. A megfelelő bukó kiválasztása nem könnyű feladat, sokan pedig azt tartják, máig sem sikerült igazán csendes darabokat készíteniük a gyártóknak. Úgy tűnik, a Sena most megcsinálta.
Bár csak egy egyszerű, részleteiben olcsónak tűnő 125-ösről van szó, becsüljük meg, ugyanis a Yamaha többi, a tokiói kiállításra szánt motorja vagy elektromos, vagy teljesen műanyaggal burkolt és három kerekű. Ezzel szemben a Resonator 125 egy kőegyszerű, léghűtéses, SOHC 125-ös kismotor, szép fényezéssel, üléssel és gáztartályos rugóstagokkal. A váz is egy szimpla bölcső acélból - ennél egyszerűbbet nehéz lenne elképzelni, de az ízléses színek és egyszerű formák valahogyan mégis kívánatossá teszik.
Floridában, az AIM Expo-n az új ZZR1400 mellett a Vulcan S két új változatát is bemutatta a Kawasaki - az egyik igazából csak színváltozat, a másik viszont egy fokkal érdekesebb, jelzés értékűen café raceresített darab.
Már korábban megírtuk, hogy a Honda 2016-ra alaposan megújítja az alig két éves, A2 kompatibilis sportmotorját. Tegnap este le is leplezték az új CBR500R-t a flordiai American International Motorcycle (AIM) Expón.
Ha van a betegesség határmezsgyéjén mozgóan erőteljes szériagép, akkor az mindenképpen a Kawasaki ZZR1400. A hipersport-túra motort 2016-ra némileg frissíti a gyártó.
A tegnapi ígéretéhez hűen a Honda valóban robbantott, de egy új változat bejelentése helyett csak egy fullos leírást adtak ki a már nagyjából ismert Africa Twinhez, jelezve, most már tényleg csak egy karnyújtásnyira van a bemutató. Az új modell két változatban lesz kapható, amik között igazából csak az erőátvitelben van eltérés: az egyiknél a soros kéthengeres erejét egy hagyományos, hatfokozatú váltó továbbítja, a másiknál pedig egy dupla kuplungos automata rendszer - ennek újdonsága az offroad mód.
Mind a dirt track, mind a flat track motorversenyzés érdekes műfaj, az sem véletlen, hogy Valentino Rossinak például saját pályája is van. A Yamaha most éppen a dirt track jelentette hagyományokhoz nyúlt, amikor elkészítette a DT-07-et (DT, mint dirt track).
Egy éve volt a nagy bemutató, azóta viszont eléggé leülepedett az MV Agusta Dragster RR körüli pörgés. Ha nem lenne meg, mi is volt a Dragster RR, és valami okból - pl. köszvényes kéz - nem sikerült rákattintani a linkre, akkor úgy tudnám legjobban körülírni, hogy egy MV Agusta Brutale 800, farokrész nélkül, irgalmatlan széles hátsó kerékkel és küllős felnivel.
A nagyobb piacokon is még csak előrendelhető a CRF1000L, de már egy új modellváltozatra hangol a Honda. Az európai központjuk Youtube csatornája osztott meg egy nagyon szépen fényképezett videót, amin két motor zúz gyönyörű és lakatlan tájakon, majd a végén feljön egy dátum - 2015. október 16., ami történetesen a holnapi nap. A kaland folytatódik, ez a videó címe.
Nem olyan régen írtunk a szegény ember H2-jeként is emlegetett Kawasaki Ninja S2-ről, ami egyes nézetek szerint az ER-6 sorozat kéthengeresén, más tippek szerint a 636-os Ninja négyhengeresén alapulna. Ha még ez nem lenne elég, egy újabb kompresszoros Kawasakiról érkezett hír - na honnan máshonnan, mint a japán ügyekben mindig jól informált Young Machine magazintól.
A Hondánál kiadták a parancsot, le kell számolni a bénán kinéző modellekkel. A Honda VFR800X-et már tavaly ráncba szedték, átszabják az alig két éves CBR500-at, most pedig a szintén két év után megújuló NC750X-ről futott be némi információ.
A Husqvarna supermotója a szokott utat járta be az elmúlt két évben. Míg a 2013-as EICMA motorszalonon még csak koncepcióként mutatták be, majd egy évvel később biztossá vált, hogy sorozatgyártásba mehet. Így a 2014-es kiállításon már a szériaváltozatot is leleplezték. Később aztán havas-jeges, szögesgumis videóval igyekeztek borzolni a kedélyeket, most pedig alig néhány hét van hátra a forgalmazás beindításáig.
Soha nem gondoltam volna, hogy egy ilyen vidám hülyeséget pont a Honda fog gyártásba engedni. Erre jön a hír: egy angol kereskedő szivárogtatta ki, hogy már dolgoznak a Hondánál a Bulldog tanulmány szériaváltozatán.
Nagy dolgok jönnek, legalábbis ezt ígéri új kedvcsináló videójával a Triumph. A brit motorgyártó az új Bonneville-t villantja meg kicsit, igaz, egyelőre csak a motor sziluettje látható a titokzatos felvételeken. Emellett néhány részletfotót és korábbi Triumphokat mutatnak.